Witamy w naszym sklepie Zaloguj sie lub Zarejestruj się

Damai - Olejek eteryczny - Gorzka Pomarańcza 10 ml

  • Producent: Damai
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 24h

26,00 zł  • Koszt wysyłki już od: 11,00

Naturalny olejek pomaranczowy pozyskiwany jest z owoców drzewa pomaranczy – Citrus Auranium Dulcis, porastajacego głównie obszar Chin oraz Indii. Wytwarza sie go za pomoca metody tłoczenia na zimno, która polega na wyciskaniu zewnetrznej czesci skórki pomaranczy. Powstały w ten sposób olejek charakteryzuje sie zółto-pomaranczowa barwa oraz intensywnym, swiezym zapachem. Jest to olejek nietoksyczny, który nie uczula i wyróznia sie bardzo dobra jakoscia. Olejek pomaranczowy wykazuje przede wszystkim działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwdepresyjne, uspokajajace, tonizujace, rozkurczowe, zwalczajace problemy skórne, w tym równiez tradzik, moczopedne, pobudzajace układ trawienny i immunologiczny, a nawet pobudzajace seksualnie. Naturalny olejek pomaranczowy charakteryzuje sie bardzo ładnym, swiezym zapachem i miedzy innymi dlatego własnie znajduje tak szerokie zastosowanie w ramach aromaterapii. Nie bez znaczenia sa oczywiscie jego własciwosci uspokajajace i relaksujace. Zapach olejku przyczynia sie takze do pobudzenia apetytu. Stosowanie olejku pomaranczowego okaze sie korzystne w przypadku wszelkich problemów skórnych. Wykazuje on bowiem działanie ujedrniajace i regenerujace. Moze byc stosowany jako preparat antycellulitowy na skóre. Działanie oczyszczajace olejku pomaranczowego pomaga w pielegnacji cery zanieczyszczonej, zwłaszcza tłustej i mieszanej. Olejek pomaranczowy zalecany jest szczególnie tym osobom, które sa nadpobudliwe i potrzebuja wyciszenia oraz relaksu.
 
INCI: limonene, camphene, myrcene, pinene, cymene, ocimene
Nazwa botaniczna: Citrus aurantiumv
Nazwa zwyczajowa: Gorzka pomarańcza
CAS #: 68916-04-1
Używane części roślin: skórka
Metoda ekstrakcji: tłoczenie na zimno
Kolor i zapach: Blado żółty do żółtego, klarowny, zapach wyrazisty cytrusowy, bardziej wyrazisty niż słodkiej pomarańczy
Ciężar właściwy: 0.84500 - 0.85100 @ 25.00 °C
Współczynnik załamania: 1.46900 - 1.47800 @ 20.00 °C
Jakość terapeutyczna
To wiecznie zielone drzewo ma ciemnozielone liście i białe kwiaty, jasny okrągły pomarańczowy owoc. Drzewa pochodzą  z Chin, ale są obecnie szeroko uprawiane w Ameryce.
Kraj pochodzenia: Chiny
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator