Anti A.G.E.

Styl życia, praca, nauka, duża ilość obowiązków sprawiają, że nasz organizm potrzebuje coraz więcej energii. Najefektywniejszym „paliwem” dla naszego organizmu jest cukier. Niestety bardzo często porcja spożywanych węglowodanów przekracza nasze dzienne zapotrzebowanie. Wszyscy wiemy, że nadmiar cukru i słodyczy, to największy wróg naszej sylwetki. Cukier jednak ma niekorzystny wpływ nie tylko na naszą figurę, ale i na wygląd i kondycje skóry. Jego negatywne działanie przyczynia się do tworzenia wyprysków i niedoskonałości.

Najnowsze badania skoncentrowane na skórze i czynnikach, które wpływają na jej wygląd potwierdzają, że cukier wpływa również na przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Naukowcy dowiedli wzajemne powiązanie między wzrostem poziomu glikacji a wzrostem odporności kolagenu na rozciąganie, a także zmniejszeniem jego rozpuszczalności, co ma bardzo szkodliwy wpływ na jego mechaniczne właściwości. Ponadto łączenie glukozy z białkami w obecności tlenu powoduje powstawanie wolnych rodników. Dodatkowo, ze względu na to, że glikacja kolagenu zachodzi w środowisku natlenowanym, powstają również inne typy wiązań, które nasilają dodatkowo sztywność włókien elastycznych.
 
Zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności skóry, to jedne z oznak starzenia, których chcemy jak najdłużej uniknąć. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że w dużym stopniu przyczynia się do nich nasza dieta.
 
CUKRY ODPOWIADAJĄ ZA NIEMAL 50% OBJAWÓW STARZENIA SIĘ SKÓRY
 
Starzenie się skóry jest złożonym procesem, który obejmuje wiele reakcji prowadzących do zmniejszenia elastyczności skóry i pojawienia się zmarszczek. Związane jest to głównie ze zmianami w obrębie makromolekuł skóry – kolagenu i elastyny. Wiadomo, że kolagen odnawia się wolniej w miarę starzenia. Pomiędzy włóknami powstają krzyżowe wiązania wewnętrzne, tworzone przede wszystkim na skutek łączenia się cukrów (glukozy, fruktozy, rybozy) z białkami, w tym przypadku z kolagenem i elastyną. Proces ten nazywamy glikacją, a jego produkty A.G.E. (Advanced Glycation End-Product). Powstałe wiązania, „mostki” łączące włókna kolagenowe, przyczyniają się do usztywnienia siatki kolagenowej i zmiany właściwości skóry. Pojawienie się efektów glikacji na kolagenie obserwuje się już od 20. roku życia, a zmiany akumulują się w tempie około 3,7% rocznie.
 
Glikacja stopniowo uszkadza strukturę skóry, czego rezultatem jest utrata elastyczności i sprężystości, pojawiają się powierzchniowe zmarszczki, zmienia się koloryt cery – skóra staje się bardziej żółta.
Odpowiadając na najnowsze trendy – zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, dbanie o kondycję i zdrowy wygląd skóry oraz w trosce o piękno skóry, nasi Specjaliści opracowali nową linię ANTI A.G.E. GLYCATION.
 
ANTI A.G.E. GLYCATION to kompleksowa linia skupiająca się na zapobieganiu starzeniu się skóry związanym z procesem glikacji i oksydacji oraz minimalizowaniu oznak upływającego czasu.
 
ANTI A.G.E. GLYCATION koryguje najbardziej widoczne oznaki wewnętrznego starzenia się skóry i zapobiega ich powstawaniu.
 
ANTI A.G.E. GLYCATION polecana jest dla:
- każdego rodzaju cery,
- kobiet i mężczyzn od 25 roku życia,
- dla skóry ze zmianami związanymi z procesami starzenia, takimi jak: utrata elastyczności i jędrności, zmarszczki, żółty odcień cery, 
- dla wszystkich, którzy chcą zachować młodość skóry na dłużej.
 
ANTI A.G.E. GLYCATION ma za zadanie:
- odwrócić skutki wynikające z procesu glikacji,
- zmniejszyć ilość akumulowanych A.G.E. (zaawansowanych produktów glikacji) i degradacji GAG-ów (glikozaminoglikanów),
- przywrócić elastyczność włóknom białkowym – kolagenowi i elastynie,
- poprawić właściwości biomechaniczne skóry,
- zlikwidować żółty odcień cery i przywrócić jej zdrowy koloryt,
- widocznie odmłodzić skórę,
- zapobiegać starzeniu się skóry.
 
WITAMINA PP – amid kwasu nikotynowego, posiada silne właściwości antyoksydacyjne, poprawia funkcjonowanie bariery hydrolipidowej naskórka. Wykazuje silne działanie antyglikacyjne – hamuje utlenianie protein skóry – kolagenu i elastyny, a co za tym idzie przeciwdziała sztywnieniu włókien podporowych i zmianie właściwości biomechanicznych skóry. Przeciwdziała zażółceniu i ziemistemu kolorytu cery pojawiającemu się z wiekiem.
 
AKTYWATOR KOLAGENU I ELASTYNY – związek powstały poprzez syntezę aminokwasu naturalnie występującego w kolagenie i elastynie z krzemem. Pobudza syntezę fibroblastów, wpływa na uporządkowanie włókien kolagenowych, wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe, poprawia jędrność i elastyczność skóry.
 
IDEALIFTTM - lipopeptyd, stymuluje syntezę elastyny, wspiera prawidłową i funkcjonalną architekturę włókien sprężystych przez pobudzanie najważniejszych elementów zawartych w strukturze tkankowej. Wykazuje silne działanie na strukturę tkanki sprężystej, pomaga w zwalczaniu obwisłości i przyspiesza efekt liftingu rysów twarzy.
 
FITORETINOL - stymuluje produkcję oksydazy lizynowej i tym samym poprawia stan naskórka. Indukuje proces ekspresji kolagenu I, zwiększa elastyczność i pozwala zachować na dłużej zdrowy i młody wygląd skóry.
 
GLIKOZAMINOGLIKANY – składa się z prekursorów mukopolisacharydów o wysokiej koncentracji kwasu hialuronowego. Znacząco zwiększa przepuszczalność tkanki łącznej i stanowi niezwykle istotny czynnik penetracji śródnaskórkowej składników aktywnych.
 
PREPARATY GABINETOWE:
 
ANTYGLIKACYJNE ZESTAW PRZECIWSTARZENIOWY
AKTYWATOR PRZENIKANIA - ampułki 10x5ml
BIOAKTYWNY KONCENTRAT ANTYGLIKACYJNY– ampułki 10x5ml
FIBROWYGŁADZAJĄCA MASKA PRZECIWSTARZENIOWA – baza + aktywator 10x16g (2x8g)

PEPTYDOWY KREM DEGLIKACYJNY– airless 150ml.
 
PREPARATY DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ:
 
KREM PRZEDŁUŻAJĄCY MŁODOŚC SKÓRY – słoik 50ml
FIBRONAPRAWCZE SERUM W KREMIE – słoik 50ml