Lampa bakterio i wirusobójcza SkinClear UV-C z pilotem, ozonowaniem i czujnikiem ruchu

  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 1 - 3 dni

179,00 zł  • Koszt wysyłki już od: 11,00

Lampa UV-C SkinClear 38W z pilotem i ozonowaniem.
W czasach Pandemii musimy zwiększyć poziom bezpieczeństwa w naszym otoczeniu ale jak skutecznie zdezynfekować ściany, sufit oraz różne inne powierzchnie? Nie wszystko da się przetrzeć ściereczką lub spryskać sprayem. Odpowiedzią na to wyzwanie są lampy dezynfekujące UV-C SkinClear.
Lampa SkinClear UV-C 254nm jest urządzeniem emitującym światło nadfioletowe które zabija wirusy i bakterie znajdujące się w pomieszczeniu. Do dezynfekcji wykorzystuje się wyłącznie lampy typu UV-C. Tylko ultrafiolet UV-C niszczy DNA organizmów żywych.
 
Wykorzystanie lampy SkinClear UV-C 254nm to najprostszy sposób pozbycia się wirusów, bakterii i grzybów z trudnych do dezynfekcji innymi metodami powierzchni. Lampa SkinClear generuje dodatkowo ozon, dzięki czemu intensywność dezynfekcji jest znacznie większa nawet w osłoniętych miejscach.
 
Wpływ ultrafioletu na zdrowie człowieka
 
UV-C – długość fali: 100–280 nm
UV-B – długość fali: 280–315 nm
UV-A – długość fali: 315–380 nm
Promieniowanie UV-A - jest mniej szkodliwe niż promieniowanie z pozostałych zakresów, ale uszkadza włókna kolagenowe w skórze, co przyspiesza procesy starzenia. Długoletnia ekspozycja na duże dawki promieniowania UV-A może powodować zaćmę (tzw. zaćma fotochemiczna), czyli zmętnienie soczewki oka. Nie dotyczy to promieniowania UV o innych częstotliwościach, ponieważ jest ono pochłaniane w całości przez rogówkę.
 
Promieniowanie UV-B - powoduje wytwarzanie witaminy D3 w skórze, przeciwdziałając w ten sposób powstawaniu krzywicy. Aby proces ten mógł zachodzić, potrzebna jest pewna minimalna dawka UV-B. Promieniowanie w tym zakresie w zbyt dużej dawce może powodować rumień skóry, objawy alergiczne, a także nowotwory złośliwe skóry, w tym najbardziej agresywnego czerniaka oraz mniej agresywne guzy, na przykład raka podstawnokomórkowego skóry i raka płaskonabłonkowego.
 
Promieniowanie UV-C ,a także bardzo duże i długotrwałe dawki UV-B, prowadzi do uszkodzenia łańcuchów DNA organizmó żywych, w wyniku czego dochodzi do ich zniszczenia lub mutacji.
 
Lampy SkinClear UV-C stosuje się w gabinetach kosmetycznych, medycznych, aptekach, laboratoriach, przychodniach, w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, ale również coraz częściej stosowane sa w mieszkaniach do dezynfekcji kuchni, sypialni lub dzicinnych pokoi.
 
Promieniowanie ultrafioletowe UV-C w naturze jest emitowane przez słońce. Na szczęście dla nas atmosfera ziemska pochłania je w 100%. Naukowcy z Columbia University Irving Medical Center dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie walki z wirusami wywołującymi pandemie na świecie. Dowodzą one, iż promieniowanie UV-C wykazuje skuteczność w niszczeniu zarówno bakterii jak i wirusów. Działanie światła UV-C niszcząco wpływa  na wiązania DNA organizmów żywych, dlatego urządzenia emitujące promieniowanie UV-C stosowane są w szczególności do dezynfekcji różnego rodzaju przedmiotów, urządzeń i powierzchni w pomieszczeniach.
 
Dodatkowym elementem wspomagającym dezynfekcję różnych zakamarków jest ozon generowany przez lampę. Część pomieszczenia może być zasłonięta przed światłem lampy przez różne przedmioty ale ozon jest gazem i rozchodzi się w powietrzu docierając do wszekich miejsc w pomieszczeniu.
 
Parametry:
 
Moc: 38W
Zasilanie: 230V 50Hz
Max. powierzchnia dezynfekcji do 40m2
Wymiary: wysokość 460mm, średnica podstawy 200mm
Zastosowanie:
 
zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, spa
gabinety lekarskie, przychodnie
zakłady i punkty usługowe
hotele
sklepy
mieszkania prywatne
biura i urzędy
przedszkola i szkoły
restauracje
UWAGA! - PROMIENIOWANIE UV-C ORAZ OZON SĄ SZKODLIWE DLA ORGANIZMÓW ŻYWYCH!
 
Nie wolno przebywać w pomieszczeniach podczas pracy lampy. Po wyłączeniu lampy pomieszczenie należy przewietrzyć.
 
UWAGA ! Lampa posiada wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa ! - Detektor ruchu który wyłączy lampę w momencie wykrycia ruchu w miejscu działania lampy. Możesz lampę włączyć ponownie za pomocą pilota po usunięciu problemu.
 
BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA
 
► Przed użyciem przeczytaj  instrukcję obsługi.
 
► Urządzenie to, wytwarza szkodliwe promieniowanie, dlatego bezpośredni kontakt ze światłem UVC może
 
spowodować obrażenia skory i oczu.
 
► Po wyłączeniu urządzenia, lampa ultrafioletowa pozostaje gorąca przez około 10 minut .
 
► Urządzenie należy używać w suchych pomieszczeniach i przechowywać z dala od wody!
 
► Zachowaj szczególną ostrożność, gdy w pobliżu urządzenia znajdują się dzieci!
 
► Nie wieszaj przewodu zasilającego na ostrych krawędziach aby nie doszło do jego przecięcia.
 
► Upadek urządzenia z wysokości może spowodować uszkodzenie lampy. UWAGA! - odłamki szkła mogą spowodować skaleczenia.
 
► Nie wolno używać uszkodzonego urządzenia.
 
► Uszkodzone urządzenie należy wysłać do naprawy wyłącznie do specjalistycznego serwisu.
 
► Nie stawiaj urządzenia na gorących powierzchniach.
 
► Nie wolno zwijać przewodu zasilającego wokół urządzenia!
 
► Urządzenie przeznaczone jest do użytku w pomieszczeniach.
 
► Niniejszy sprzęt nie jest przeznaczony do użytkowania przez osoby (w tym dzieci) o ograniczonej zdolności ruchowej, psychicznej itp. chyba że odbywa się to pod nadzorem osoby odpowiadającej za ich bezpieczeństwo.
 
► Lampa emituje szkodliwe dla zdrowia promieniowanie UVC  oraz ozon dlatego nie wolno  przebywać w pomieszczeniu podczas pracy urządzenia.
 
► Nie wolno patrzeć w światło lampy, nie wolno lampą uderzać ani używać jej w mokrych pomieszczeniach.
 
Sklep nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez lampę.
 
Użytkownik jest odpowiedzialny za zapewnienie, że lampa jest prawidłowo obsługiwana i przechowywana.
Ocena: 1 10
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator